Мінімальна зарплата для некваліфікованого працівника

Кому може нараховуватися мінімальна зарплата?

Багато суб’єктів господарювання, як юросіб так і фізосіб підприємців зловживають тим, що встановлюють офіційні заплати більшості своїх працівників на мінімальному рівні. Чи не є це порушенням закону? Давайте розберемося.

Мінімальна зарплата – це встановлений законом розмір зарплати нижче якого не можна оплачувати некваліфікованому працівнику виконану ним роботу, якщо було дотримано норму праці (місячну або погодинну).

Мінімальна зарплата не включає в себе надбавки, доплати, заохочення та компенсації. Вона встановлюється для всіх юридичних осіб не залежно від форм власності та господарювання і фізосіб роботодавців.

Система оплати праці в Україні є тарифною. В ній роботи розподіляються за складністю, а працівники за кваліфікацією.

Тарифна ставка є одним із елементів тарифної сітки, яка визначає розмір зарплати в залежності від кваліфікації працівника і складності виконуваної ним роботи.

За кваліфікацією робітника та складністю роботи професії групуються в категорії Класифікатора професій.

Своїм листом від 15.09.2014р. №32-21/01-1715 Держінспекція з питань праці нагадала, що мінімальна зарплата може нараховуватися лише за виконання некваліфікованої праці.

Перелік професій, за якими виконується некваліфікована праця передбачені у розділі дев’ять класифікатора професій, що має назву «найпростіші професії».

Разом з тим Держпраці звернула увагу, що встановлення мінімальної зарплати працівникам, що виконують роботи за професіями, віднесеними до розділів з першого по восьмий це порушення трудового законодавства, та є умовою, яка погіршує становище працівника.

Також, у листі наголошується, що мінімальна зарплата для кваліфікованих працівників це недопустимо, та є використанням найманої праці без її належного оформлення, за що передбачена юридична відповідальність.

Так, статтею 41 КУпАП передбачена адмінвідповідальність за порушення трудового законодавства, а статтями 172 та 173 Кримінального кодексу передбачена відповідальність за порушення трудового законодавства та угоди про працю.

Отже, підсумовуючи, треба застерегти суб’єктів господарювання від встановлення мінімальної зарплати для осіб, що виконують кваліфіковану працю. За порушення цієї вимоги передбачена юридична відповідальність.

Дата публікації: 19.12.2014


Коментарі

Ваш відгук

Зверніть увагу: Коментарі модеруються, це може спричинити затримку їх публікації. Відправляти коментарі заново не слід.