Реклама на асфальті. Чи законно це?

Доволі часто, особливо в місцях великого потоку пішоходів, доводиться зустрічати рекламні написи на асфальті.

Ставлення до них може бути зовсім різним. Кому вони докучають, хтось не переймається, дехто на цьому заробляє, а кому це сприяє бізнесу та впізнаваності.

Зазвичай такі рекламні написи здійснюються вночі. Воно й не дивно, бо роблять це без дозволу.

Закон про рекламу зазначає, що зовнішня реклама це та, яка розміщується спецконструкціях (рекламоносії, що розміщені на відкритій місцевості, на будинках ззовні, спорудах, на вуличному обладнанні).

Отже, як видно, реклама на асфальті не відповідає критеріям зовнішньої реклами. Разом з цим це не є рекламою на транспорті. Асфальт не є рекламоносієм, бо у нього інше призначення.

Таким чином, якщо рекламна агенція чи особа, що надає послуги з реклами, навіть при бажанні отримати дозвіл на нанесення реклами на асфальт, не може це зробити.

Порядку отримання такого дозволу не існує. Реклама на асфальті поза законом.

Чи передбачена за це відповідальність?

Правила утримання доріг (пункт 20), затверджені постановою КМУ №198, передбачають заборону псувати дорожнє покриття. Однак, саме по собі зображення не псує дорожнє покриття.

Але слід підійти до цього питання з позиції благоустрою.

Так, наприклад, пунктом 20.1.1 Правил благоустрою м. Києва передбачено, що до відповідальності за порушення благоустрою притягаються винні за самовільне нанесення написів, малюнків, тощо на об’єкти благоустрою.

Відповідно до ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» вулиці, бульвари, узвози, проїзди, площі, майдани, прибудинкові території – це все об’єкти благоустрою.

Отже, за відсутності дозволу, а, як ми вже говорили вище, видання дозволу на рекламу на асфальті не передбачено законодавством, така реклама буде вважатися самовільним нанесенням.

Щоправда правила благоустрою затверджуються в кожному населеному пункті окремо.

Тому перш ніж нарікати на порушення, слід переконатися, що нанесення таких написів, малюнків, тощо на об’єкти благоустрою прямо заборонене правилами благоустрою відповідного населеного пункту.

Також слід відзначити, що за порушення правил благоустрою передбачена відповідальність кодексом про адмінправопорушення (ст.152), а саме штраф у розмірі від 20 до 80 НМДГ на громадян, та від 50 до 100 НМДГ на фізичних осіб-підприємців.

Отже, як видно, така підприємницька практика як нанесення реклами на асфальт може порушувати правила благоустрою та адміністративно караною.

Дата публікації: 03.12.2014


Коментарі

Подлинный диплом магистра Голынки. Настоящий http://market-diplom.com/ диплом бакалавра Елово. Разрыв в оплате труда может показаться странным понятием для понимания. Но даже сейчас это одна из самых обсуждаемых концепци

Ваш відгук

Зверніть увагу: Коментарі модеруються, це може спричинити затримку їх публікації. Відправляти коментарі заново не слід.