Оплата лікарняного батьку дитини
Чи має оплачуватися лікарняний батьку дитини, тоді як мати дитини без роботи?
Звісно, у роботодавця можуть виникнути питання: чому чоловік пішов на лікарняний доглядати за дитиною, коли відомо, що його дружина не працює, а дитина єдина в сім’ї; та чи потрібно оплачувати дні тимчасової непрацездатності батька, що доглядає дитину.
Чи захищає законодавство в такому випадку батька, мова піде в цій публікації.
Відповідно до ч.3 ст.35 закону про соцстрахування на випадок тимчасової втрати працездатності визначено, що застрахованій особі (а як відомо всі особи, працюючі за трудовим договором є застрахованими) виплачується допомога з тимчасової непрацездатності через хворобу дитини до 14 років, яка потребує стаціонарного лікування.
Така допомога виплачується з 1-го дня перебування дитини у стаціонарі та за весь період перебування працівника разом з дитиною в стаціонарі лікарні.
Відповідно до п.3.10 інструкції, якою визначено порядок видачі лікарняних листків (Наказ МОЗ №455), такий листок видається одному з батьків, який працює або особі, що замінює батьків та здійснює догляд за дитиною за весь період перебування в стаціонарі.
Отже, як видно, закон не ставить вимогу про оплату лікарняного у залежність від можливості чи неможливості інших членів сім’ї доглянути за хворою дитиною. Єдина умова, це те, що саме батько, а не мати, був у стаціонарі з дитиною.
Таким чином, батьку, що доглядав дитину в стаціонарі лікувального закладу повинні оплатити лікарняний за увесь час перебування його з дитиною в цьому закладі.
Виключенням з цього буде лише коли батько, що доглядав за дитиною перебував у той час у відпустці (основній чи додатковій), творчій, чи у відпустці в зв’язку з навчанням. Лише за таких умов лікарняний не оплачується.
Коментарі
Ваш відгук
Зверніть увагу: Коментарі модеруються, це може спричинити затримку їх публікації. Відправляти коментарі заново не слід.