Звільнення вагітних жінок

Чимало вагітних жінок стикаються з можливістю залишитися без роботи через свій стан. Деякі роботодавці нехтують вимогами трудового законодавства та вважають, що їх можна обійти. Таке трапляється з жінками, які не знають як слід своїх прав або не бажають їх відстоювати.

Тож вагітній жінці у першу чергу слід знати, що роботодавець, увага, не вправі звільнити її за своєю власною ініціативою.

З цього випливає, що звільнення вагітних жінок неможливе:

–       через скорочення штату та(або) чисельності працівників, та через інші зміни організації виробництва та праці;

–       з причин невідповідності займаній посаді чи роботі;

–       через недостатню кваліфікацію;

–       через систематичне невиконання своїх трудових обов’язків без поважних причин;

–       внаслідок прогулу;

–       коли на роботі поновили працівника, який раніше займав посаду, яку зараз зайнята вагітною жінкою;

–       з інших підстав, що передбачені ст.ст. 40 та 41 КЗпП.

КзПП містить цілий розділ «Праця жінок». Стаття 184 якого чітко зазначає, що звільнення вагітних жінок з ініціативи роботодавця не допускається, окрім випадку, коли здійснюється повна ліквідація установи, підприємства, організації.

В останньому випадку допускається звільнення вагітної жінки, але за умови обов’язкового працевлаштування роботодавцем.

Обов’язково працевлаштувати роботодавець має також якщо звільнення відбувається через закінчення строкового трудового договору.

Бажано до закінчення строку дії трудового договору надати роботодавцю медичний висновок, який підтверджуватиме вагітність. При цьому має бути доказ того, що роботодавець одержав цей висновок. Наприклад надати його під підпис або направити рекомендованим чи цінним листом.

В інакшому випадку роботодавець буде посилатися на те, що факт вагітності йому не був відомий. Тоді судова справа щодо оскарження звільнення може бути безперспективною.

Також вагітну жінку не можна звільняти з причин, що вона не пройшла випробувальний термін, оскільки таке звільнення кваліфікується як звільнення за ініціативи роботодавця через невідповідність виконуваній роботі чи займаній посаді.

Нерідко роботодавці створюють такі умови праці, за яких вагітна жінка змушена сама писати звільнятися за власним бажанням.

Бажано перечитати посадову інструкцію, або прочитати, якщо ви з нею не знайомилися при працевлаштуванні або переведенні на іншу посаду. Там перелічені права та обов’язки працівника. Це на випадок коли роботодавець буде вимагати від вагітної жінки виконання роботи, яка не входить в її обов’язки.

Якщо ж умови на роботі стають нестерпними, жінка може звернутися до роботодавця з вимогою перевести на легшу роботу, скоротити робочий день або відправити її в санаторій.

Якщо ж вагітну жінку таки змусили підписати заяву на звільнення чи то за власним бажанням, чи за згодою сторін, їй слід написати заяву про відкликання своєї заяви з обґрунтуванням, що вона була написана під тиском. Це буде доказом у суді при оскарженні незаконного звільнення.

Дата публікації: 04.11.2014


Коментарі

3 коментарі на Звільнення вагітних жінок”

 1. Наталія :

  Дякую! Зосталось тільки написати заяву про відкликання своєї заяви про звільнення за згодою сторін, написану під тиском.

 2. наталія :

  Якщо звільнили не тільки вагітну а ще й в період перебування в дикретній відпустці і суд не звернув на це увагу .
  Запропонована робота роботодавцем була в шкідливих умовах праці . При відмові просто звільнили в одностороньому порядку. Закони не діють і справедливості немає. Вот так і виживаем в цій несправедливості.

 3. Інна :

  Я працюю в дитячому садочку помічником вихователя,на декретному місті,теж маю йти в декрет(вагітність 4 місяці).Керівництво хоче перевести мене на посаду прибиральниці,керуючись тим що людина,на чиєму я місті,хоче вийти на роботу.
  Чи мають право мене перевести,адже робота прибиральниці важча?

Купили дипломы специалиста Кукмор. Заказал http://gsdiploms.com/ диплом специалитета Кемь. Однако, как только вы получаете предложение о работе, вы также очень беспокоитесь о том, что это может означать. Степень ма

Ваш відгук

Зверніть увагу: Коментарі модеруються, це може спричинити затримку їх публікації. Відправляти коментарі заново не слід.