Чи можна не платити ЄСВ ФО-Пу, що призупинив діяльність?

Через зміну законодавства публікація втратила актуальність

Відповідно до вимог закону, що регулює питання сплати єдиного збору на державне соцстрахування (так званий єдиний соціальний внесок, або просто ЄСВ) фізособи-підприємці є платниками такого внеску на рівні з юридичними особами.

Оскільки ЄСВ не входить в систему оподаткування, його також сплачують підприємці на єдиному податку. Виключенням з цього правила є підприємці пенсіонери за віком, що отримують пенсію та підприємці інваліди, що отримують соціальну допомогу.

Детальніше про звільнення від уплати ЄСВ підприємців-чорнобильців можна прочитати у публікації «Чи повинен ФОП пенсіонер-чорнобилець, який не досяг пенсійного віку платити ЄСВ?».

Підприємці на єдиному податку мають сплачувати ЄСВ незалежно від того провадять вони господарську діяльність чи ні. Тобто, якщо дохід відсутній, підприємець однак зобов’язаний сплачувати ЄСВ.

Для підприємців, що на загальній системі оподаткування, база для оподаткування – це сума доходу. Отже, за ті місяці в яких не було доходу сплачувати ЄСВ непотрібно.

Однак, тут потрібно звернути увагу, що обов’язок сплачувати ЄСВ пов’язується з отриманням чи не отриманням доходу, а не здійснення чи не здійснення діяльності.

Так, наприклад, підприємець може тимчасово не здійснювати підприємницьку діяльність, але при цьому залишатися зареєстрованим як підприємець. Якщо після припинення провадження підприємницької діяльності, до нього будуть надходити суми боргу за раніше надані послуги чи виконані роботи, то він буде зобов’язаний сплатити ЄСВ за ті місяці, в яких були зафіксовані такі надходження.

Закон зазначає, що сума ЄСВ повинна бути не меншою, за мінімальний страховий внесок. А це 34,7 % від мінімальної зарплати. Тобто, таку суму доведеться сплатити за місяць коли буде дохід, навіть якщо сума доходу буде менша за мінімальний страховий внесок.

Дата публікації: 12.11.2014


Коментарі

Один відгук на Чи можна не платити ЄСВ ФО-Пу, що призупинив діяльність?”

  1. Шановні читачі, УВАГА!

    Законом від 28.12.2014 року №77-VIII були внесені зміни до закону про збір та облік ЄСВ, яким було визначено, що у разі не отримання ФОПом доходу у звітному році або місяці, ЄСВ має бути сплачений у розмірі не меншому ніж мінімальний страховий внесок.

Ваш відгук

Зверніть увагу: Коментарі модеруються, це може спричинити затримку їх публікації. Відправляти коментарі заново не слід.